Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Sağlıklı bir cilde sahip olmayı kim istemez? Güzel bir cilt sahip olabileceğimiz en önemli özelliklerden biri. Bazen kulaktan dolma bilgilerle cildimize yarar sağlamaktan çok zarar verebiliyoruz. Cilt bakımında en sık yapılan yanlışları senin için derledik!

1-Cildim Yağlı, Nemlendirici Kullanmama Gerek Yok

Yağ ve nem birbirinden oldukça farklı kavramlar! Cildin ne kadar yağlı olursa olsun nemsiz olabilir. Bu yüzden yağlı ciltlere uygun, jel kıvamında bir nemlendirici kullanmalısın. Bir süre sonra cildinin daha az yağlanmaya başladığını fark edeceksin.

31b146885e98799f8372b1894d37a9b0

2-Güneş Kremi Sadece Yazın Kullanılır

Güneş ışınlarının dik açıyla gelmiyor olması kışın güneşin zararsız olduğu anlamına gelmiyor 🙂 Yaz, kış yüz için güneş kremi kullanmak cildinin koruyacak ve daha geç yaşlanmasını sağlayacak.

Kiehl’s-Dermatologist-Solutions™-Super-Fluid-UV-Mineral-Defense-SPF-50-review

3-Cildim Hassas Peeling Yapmama Gerek Yok

En hassas ciltlerin bile peeling’e ihtiyacı var! Bunun için taneleri iri peeling ürünleri yerine, toz peelingleri tercih edebilirsin. Peeling sayesinde cildin yenilenecek.

Pinterest-@-eslamoda-bearbeitet

4-Her Ürün Her Cilt Tipine Uygundur

Ürünlerin farklı cilt tiplerine göre formüle edilmesinin bir sebebi var! Eğer yağlı bir cilde sahip kişi kuru ciltler için geliştirilmiş bir kremi kullanırsa cildi daha çok yağlanır ve büyük ihtimalle sivilce çıkarır. Cildinin dengesini bozmamak adına kendi cilt tipine uygun ürünleri tercih etmelisin.

C9FKQNHXkAENdmt

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir