Carrie Bradshaw Stili

Kabul edelim, Carrie Bradshaw bir dizi karakteri olsa da moda oyununu değiştiren bir isim! Yıllar boyu stil sahibi birçok dizi karakteri izledik fakat hiçbiri moda konusunda bu kadar güçlü bir iz bırakmadı. Carrie Bradshaw sadece modayı bir üst seviyeye taşımadı, aynı zamanda Manolo Blahnik, Dior, Chanel gibi markalara bakış açımızı değiştirdi.

Toplamda 6 sezonda ve 2 devam filminde Carrie’nin birçok ikonik kıyafetleri oldu. Kürkü, Manola Blahnik topukluları, tütüsü, aksesuarları…Her bir kıyafet sahneler için özenle seçilmişti ve hepsinin bir anlamı vardı. Bugün seninle Carrie Bradshaw’ın yıllar önce giydiği ve günümüzde hala moda olan parçaları paylaşıyoruz!

Tabi ki ünlü tütü etek listemize ilk sıradan giriş yaptı! Bu görünüm dizinin açılış sahnelerinde yer alsa da daha sonra Carrie dizide birçok kez tütü etek giydi. Hatta onları yine Manolo Blahnik ayakkabılarla kombinledi. Üstelik dizinin kostüm sorumlusu bu eteği sadece 5 dolara almış! 🙂

113016-SATC-you-didnt-know-2

Tütü etekler için tıkla!

Beyaz botlar bu sezon sokak stillerinin olmazsa olmaz parçalarından biri! Carrie’nin moda konusunda ileri görüşlü olduğunu söylemiş miydik?

59bcc3aa1bd7c98349580bba21526bde

Beyaz botlar için tıkla!

Asimetrik kesim elbiseler o yıllarda çok popüler değildi. Carrie’nin Mr.Big ile yemeğe giderken giydiği bu çiçekli elbiseye biz bayıldık. O dönem elbise Louis Vuitton çanta ve vintage ayakkabılar ile kombinlendi.

190a20ca43da407eb43f86b6ffee1c24

Elbiseler için tıkla!

Kırmızı bu sezonun en popüler rengi. Kırmızı blazer ceketi ve kısa paçalı pantolonu ile Carrie günümüzün moda anlayışını yansıtıyor.

_1-0-1508796455

Kırmızı blazer ceketler için tıkla!

Carrie’nin Paris’te giydiği bu kombin en ikonik görünümlerinden biri. Çizgili modasının sinyallerini yıllar önce vermiş 🙂 bb3fbbe2d661acba90d94a57a5e25570

Dökümlü çizmeler son 2 yıldır birçok marka tarafından yapıldı fakat onlardan önce bu çizmeleri Carrie Bradshaw denemişti.

DPKf7kvXkAAIu1g

Çizmeler için tıkla!

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir