Bavul Hazırlamanın Püf Noktaları

Bavul hazırlamak bir sanattır! 🙂 Bavula ne koyacağımız, o kadar eşyayı nasıl sığdıracağımız çoğu zaman büyük dert olur.  İster iki, üç günlük bir kaçamak, ister uzun bir tatil olsun; bavulunu en efektif şekilde nasıl hazırlayabileceğini senin için yazdık. Bavul hazırlamanın püf noktalarını hemen keşfet!

1-İlk kural bir liste oluşturup onun üzerinden hareket etmek, spontane tercihlere artık yer yok. Kıyafetlerini mutlaka kombin yaparak yanına al. Beğendiğin parçaları rastgele bavuluna ekleme alışkanlığını bırak 🙂  Bir diğer önemli nokta da basic tişörtler gibi çok yönlü parçaları tercih etmek. Bunlar birden çok parça ile kombinlenebilir.

c42470_e756ff7187894ceaa925d2ebf8fd6d4e-mv2

2-Konmari yöntemi ile kıyafet katlamayı duymuş muydun? Bu yöntemin amacı küçük alanları en iyi şekilde değerlendirmek. Kıyafetleri bildiğimiz şekilde katlamak yerine bir rulo yap ve o şekilde yan yana diz. Merak etme hem ütüleri bozulmayacak hem de yerden tasarruf edeceksin.

3-Şampuanların, nemlendiricilerin, parfümlerin tam boylarını yanına almak yerine bunları seyahat boyu kaplara doldur. Son adım olarak bütün hepsini kilitli bir poşete koyarsan da yolculuk boyunca ”Acaba kremim aktı mı, kıyafetlerime bulaştı mı ‘?’diye düşünmene gerek kalmaz 😉

kotex-cont-enero-cpo-cosmetiquera2

4-Bavulunu hazırladın ama hala değerlendirilecek boş alanlar var! Kıyafetlerin aralarına çoraplarını, iç çamaşırlarını, ayakkabıların içine de gözlük kabı gibi gerekli olan parçaları koyabilirsin.

5-Ayakkabıları poşetlere koymak yerine ayakkabılara galoş veya banyo bonesi geçirmek çok daha iyi bir fikir! Yanına birden çok kombine uyacak joker ayakkabılar almak da oldukça önemli.

12-tips-to-pack-your-tons-of-stuff-in-suitcase-3

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir