Ayakkabı Seçiminiz Kişiliğinizi Ele Veriyor

What Your Shoes Say About You? ve Shoe Are You kitaplarının yazarı Meghan Cleary, bize, seçtiğimiz ayakkabının karakterimizi, ruh halimizi ve hatta hoşlanabileceğimiz kişinin bile özelliklerini gösterdiğini belirtiyor.

Beş yaşından bu yana ayakkabılara tutkuyla bağlanan Cleary, iki yıl boyunca yaptığı araştırmalar sonucu kadınların belli ayakkabıları, belirli sebeplerle seçtiğini belirtiyor.

Kitabından sunacağımız  en çok giyilen örneklere göz atarak, ayakkabı seçiminize göre karakter analizinizi okuyabilirsiniz:

Stiletto kadınları kendilerine çok güvenir: Kadınsal değerlerini öne çıkaran, cesur, modern değerlere sahip kadınlardır. Güçlü, öne çıkan ve maddi imkanları yüksek olan erkekleri tercih ederler.

stiletto

İkinci el stiletto ayakkabılar için tıklayın. 

Babet giyen kadınlar çalışkan bir öğrencilik hayatı geçirmiştir: Okul hayatında başarılı olmuştur. Herkes tarafından sevilirler. Düzenlidirler. Hayatlarını kolaylaştıran, özgüvenli ve esprili erkeklerden hoşlanırlar.

babet

İkinci el babetler için tıklayın.

Yüksek topuklu çizmeleri tercih eden kadınlar maceraperesttir: Soğuk kanlıdırlar. Aile ve arkadaşlarına bağlıdırlar. Özel hayatlarında güven, en önemli unsurdur. İstikrarlı ilişkileri tercih ederler.

Topuksuz çizme tercih edenler pratik kadınlardır: Beceriklidirler, konu ilişkiler olunca kadınlıklarını hatırlayıp, erkeklerden yardım isteyebilirler.

hot_sale_women_winter_long_boots_black

İkinci el çizmeler için tıklayın.

Ugg ve benzeri botları giyenler rahatına düşkünlerdir: Estetiği önemsemezler, onlar için önemli olan konfordur. Trend ve modaya başkaldırırlar. İlişki kurabilecekleri erkekler de aynı rahat giyime sahip olmalı ve başkalarının kıyafetleri ilgili değerlendirmeler yapmamalıdır.

UGG Classic Tall Boots Brown 5815_e

İkinci el botlar için tıklayın.

Sandalet giyenler hayatı yavaş yaşar: Sakin ve huzurlu bir hayat severler. Zamanı umursamazlar.  İç güzelliğe önem veren, dingin hayatı tercih eden erkeklerden hoşlanırlar.

birkenstock

İkinci el sandaletler için tıklayın.

Spor ayakkabı tercih edenler enerjiktir: Girişken ve hızlı hareket eden kadınlardır. Eğlenceli, uyumlu ve gezmeyi seven erkekler ile ilişki kurarlar.

sneakers

İkinci el spor ayakkabılar için tıklayın.

Converse tarzı bez ayakkabı giyenler hayalperesttirler: Yaratıcı yanları çok gelişmiştir. Sanatla ilgilenirler, çok sosyal değildirler. Beraber oldukları kişilerin sakin ve özgürlüklerine düşkün olmasını isterler.

f02bcd01700221fb933174ab9be0f8d4

İkinci el Converse ayakkabılar için tıklayın.

İkinci el Superga ayakkabılar için tıklayın.

Oxford giyenler kendileriyle barışıktır: Yalnız zaman geçirmeyi seven, maskülen ve feminen stili birleştirmeyi başaran kadınlardır. Yaratıcılıklarını öne çıkarmayı beceren, modern erkekleri beğenirler.

oxford

İkinci el oxford ayakkabılar için tıklayın.

Loafer kadınları çalışkan, eğlencelidirler: Arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi, eğlenmeyi severler. Beceriklidirler. Tutarlı, ayakları yere basan ve eğlenceli erkekleri severler.

loafer

İkinci el loafer ayakkabılar için tıklayın.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0