Armani Orijinallik Rehberi

Armani Orijinallik Rehberi

Armani markası tekstil sektörü içerisinde en çok taklit edilen markalardan biridir. Online veya direkt alışverişlerinizde, alacağınız Armani ürününün gerçek olup olmadığını anlamak için yazımızı dikkatlice okumanızı öneririz.

SAAT 

image

Dünyaca ünlü Emporio Armani saatler, en çok takliti yapılan saatler arasındadır. Bu nedenle alışveriş yaparken çok dikkatli olmalısınız. Öncelikle almak istediğiniz saat  modelinin doğruluğunu ve fiyatını gerçek ürün sattığına güvendiğiniz sitelerden inceleyip, kıyaslamalısınız. İkinci el olmasına rağmen aradaki fark uçuk rakamlar ise ürünün güvenirliğini sorgulamaya başlamalısınız.

Seri numarası: Her şeyden önce Armani saatlerin arkasında marka logosu ve 6 haneli bir seri numarası bulunur. Bu seri numara, saatin kayışında ve kayış tokasında da bulunmalıdır. Seri numarası eksik veya farklı ise ürün gerçek değildir.

Orijinal Ürün

image

Sahte Ürün

image

Ürün Sertifikası: Sertifika alışverişinizde en dikkat etmeniz gereken unsurdur. Satıcıya mutlaka saatin sertifikasının bulunup bulunmadığını sorun ve saatin üzerindeki seri numarasını sertifikadaki ile kıyaslayın. Sertifika numarası eksik veya farklı ise ürün gerçek değildir.

image

Ağırlık: En ince  ipuçlarından biri de, gerçek Armani saatlerin ağırlığı 180 gr. ağırlığındadır. Sahteleri ise 165-170 gr. arasında değişmektedir.

image

Toka: Gerçek  Armani saatlerin toka mekanizması taklit edilemeyecek kadar farklıdır. Sahtelerde standart toka kullanılır.

Orijinal Ürün

image

Sahte Ürün

image

GÖZLÜK

image

Öncelikle almak istediğiniz gözlük hakkında fiyat bilgilendirmesi edinin. Hepimiz düşük meblalarla iyi ürünler almak isteriz fakat bu gibi markalarda ürünün ucuz olması bizi ürünün gerçekçiliği hakkında sorgulatmalıdır. Bu nedenle, gözlüğün temizleme bezi gibi küçük ayrıntılara dikkat etmeliyiz. Temizleme bezi üzerinde ürün logosu bulunmalıdır.

Gözlük camları üzerinde markanın logosunun bulunduğu bir etiket bulunur. Bu etiketin yazıları net ve rengi şeffaftır. Her zamanki gibi gözlüğün sertifikasında bulunan seri numarasını, gözlüğün iç saplarında bulunan seri numarasıyla kıyaslayın. Gözlüğün yanında bulunan logo eksik ve kusurluysa bu ürünün gerçek olmadığını gösterir.

image


ÇANTA

image

Armani çantalar beraberinde kimlik kartıyla beraber gelir. Kimlik kartı içerisinde; stil adı (örn.MAGL SMACCH), stil numarası( Örn.CW4054C), renk kodu (Örn.B5) ve renk adı (Örn.BLU Notte) bulunmaktadır. Çantalar üzerinde ayrıca; sol tarafta AJ, sağ tarafta Armani Jeans yazılı lacivert renkten oluşan ve iç kısmında çantanın barkodu bulunan bir etiket olmalıdır.

Armani Jeans’in eski ürünleri İtalya’da üretilmiştir. Ancak şuan çoğu ürün Doğu Avrupa, Çin, Romanya ve Hong Kong’da üretiliyor. Bu nedenle ürünleri üretim yerine göre değil; dikiş, kumaş ve logosuna göre dikkatlice inceleyin. Satıcıdan ürünün kimlik kartının olup olmadığını öğrenin ve ürünün fotoğraflarından emin olamadıysanız mutlaka daha detaylı fotoğraflar isteyin.

image
image

Modacruz’da Armani ürünleri almak için tıklayınız.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0