Sözleriyle İlham Veren Kadınlar

Her zaman örnek aldığımız ve hayata karşı güçlü duruşlarıyla bizi kendine hayran bırakan kadınlar var. Kimileri oyuncu, kimileri modacı kimileri ise başarılı iş kadınları. İlham veren kadınlar ve en beğendiğimiz sözleri!

Beyonce

Kendi değerini kendin belirlersin. Kimsenin sana senin nasıl biri olduğunu ya da ne kadar değerli olduğunu söylemesine ihtiyacın yok.

tumblr_nv96gacBgY1rtup1qo1_1280

Michele Ruiz

İnsanların ilerleyemeyeceğiniz yönünde şüpheleri varsa onları duyamayacağınız kadar uzağa gidin.

b574b19adad81028a33e6b651c73820c--make-up-photo-shoot

Elizabeth Holmes

Başarılı bir insan olup olmadığımızı belirleyen şey insanların hayatında bir değişiklik yaratıp yaratmamamıza bağlıdır.

anagorsel3

Mary Quant

Risk alın ve peşinden gidin. Hayat size her zaman yeni bir şans verir.

43ffc007a1ad2591702e1dcc1859b9f1

Diane von Furstenberg

Karakter, zeka, güç, stil. Güzelliği oluşturan bunlardır.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Saçlarınla İlgili Yaptığın 5 Hata

Saçlarını daha sağlıklı ve daha bakımlı bir hale getirmek için her ürünü, her şekillendiriciyi denedin ama saçların yine de sönük, hacimsiz ve ince telli mi duruyor? Belki de saç bakım rutininde bazı adımları atlıyor ya da gereğinden fazla ürün kullanıyor olabilirsin. Eksik ürün kullanmak kadar gereğinden fazla ürün kullanmak da istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Senin için hazırladığımız 5 tavsiyeye göz atarak saçlarının yeniden parlak ve hacimli gözükmesini sağlayabilirsin. Bakalım sen saçlarınla ilgili bu hataları yapıyor musun?

1-Çok Fazla Saç Kremi Kullanmak

İhtiyacımız olandan fazla saç kremi kullanmak çoğumuzun yaptığı bir hata. Saçlarımız kolay açılsın diye bol bol sürdüğümüz saç kremi aslında saçlarımızın en büyük düşmanlarından biri haline geliyor! Özellikle saç diplerine kadar sürülen saç kremi saçı hacimsiz ve sönük gösteriyor. Saç kremini az kullanmanı ve sadece saçın boyuna sürmeni tavsiye ederiz 🙂

4

Saç kremleri ve serumları için tıkla!

2-Saçlarda Dümdüz Bir Kesim Tercih Etmek

Uzun ve dümdüz kesim bir saç daha ağırdır ve seni aşağıya çeker. Saçlarının daha havalı gözükmesini istiyorsan bir sonraki kuaför ziyaretinde kuaföründen hafif katlı bir kesim isteyebilirsin.

3-Kuru Şampuan Kullanmamak

Saçlarımız yağlanmaya başladığında hacmini de kaybetmeye başlar. Bir kadının saçı kötü gözüküyorsa bütün günü kötü geçebilir 🙂 Eğer saçını yıkayacak zamanın yoksa mutlaka bir kuru şampuanı saç diplerine sıkmanı ve masaj yaparak yedirmeni öneririz.

4b05a7dad7d2bce5503ef552e221c1f0

Kuru şampuanlar için tıkla!

4-Köpük Adımını Atlamak

Saçlarını yıkadıktan sonra fön makinesiyle kurutsan da, kuruması için kendi haline bıraksan da köpük kullanmak her zaman hacim sağlar. Köpüğü saç diplerine de uygulayabilirsin.

5-Saçları Düzleştirmek

Saçlarını düzleştirici ile düzleştirmek saçına yapabileceğin en büyük kötülüklerden biri. Saçların aniden yüksek ısıya maruz kaldığı için dayanıklılığını kaybeder ve kırılmaya başlar. Aynı zamanda dümdüz saçlar oldukça hacimsiz gözükür, özellikle uçlarını da dümdüz yapıyorsan. Daha hacimli saçlar için saç diplerini yuvarlak bir saç fırçasıyla kaldırarak kurutman ve saçlarını uçlarını içeriye doğru kıvrılacak şekilde şekillendirmen gerekir.

3ccf8bc32ca3ffa634691fdf0879471f--soft-waves-dryers

Saç düzleştiricileri için tıkla!

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

ModaCruz’da Satışlarını Nasıl Arttırırsın?

ModaCruz’da satış yapıp hem kendi ekonomine katkı sağlamak hem de ürünleri en az senin kadar sevecek yeni sahibine ulaştırmak çok keyifli. Satış sayından memnun değilsen bazı noktaları atlıyor olabileceğini düşündük. Vereceğimiz ipuçlarını takip ederek sen de satışlarını arttırabilir, güzel geri dönüşler alabilirsin.

Bir Fotoğraf Bin Söze Bedel

Ürünlerini olabilecek en iyi şekilde fotoğraflamaya özen göster. Fotoğraflarını gün ışığında net bir şekilde çek ve detay fotoğrafları ekle. Ürünleri askıya asarak ya da üzerinde ayna karşısına geçerek fotoğraflayabilirsin. İyi fotoğraflanmamış ürünlerin satılma şansı oldukça düşüyor.

7652d33fb18521da5bc4b9d51e55eea1

Sezona Uygun Ürünler Ekle

ModaCruz kullanıcıları genellikle o anki ihtiyaçlarına göre arama yapıp alışveriş yapıyor. Kış sezonundayız, şuan kazaklar, paltolar, botlar çok satıyor. Örnek olarak şuan Birkenstock terlik eklersen satılma şansı daha düşük olacağı gibi bot eklersen satılması daha çabuk olacaktır.

37fe48a5a8f9a6a839b2393bbcf18b8d

Etkileşimini Arttır

ModaCruz’un sosyal bir platform olduğunu unutma bu yüzden; sosyal ol etkileşimin artsın! Beğendiğin ürünleri favorilerine eklemekten, sevdiğin dolapları takip etmekten çekinme. Sen ne kadar aktif olursan ürünlerinin satılma şansı o kadar artar.

65c3b87416ca9e78bca5ecb315820f7a

Hızlı Geri Dönüş Yap

Ürünlerin beğenildi ve yorumların var! Yorumlara hızlı cevap vermeye özen göstermelisin. Sana yorum yapan kişilerin potansiyel alıcılar olduğunu unutma. İlgili bir satıcı olursan memnuniyeti arttıracaksın 🙂

0951a9d2a5f57be7f632bc42e74f2eb7

Sen de hemen satmaya başla!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Her Akıllı Kadının Ocak Ayında Yapması Gereken 5 Şey

Kulağa pek alışılmış gelmediğinin farkındayız ama Ocak bizim en sevdiğimiz ay! Yeni başlangıçlar yapmak, inanmak ve yeniden hayal kurmak için temiz bir sayfa. Tüm bunları göz önünde bulundurunca Ocak ayı aslında tüm yılımızın kaderini belirlediğimiz ay haline geliyor 🙂 2018’i verimli geçirmek isteyen her akıllı kadının bu ay yapması gerekenleri seninle paylaşıyoruz!

1-Büyük Resmi Gör, Temel Hedefleri Belirle

Aşk, kariyer, para, eğitim, aile…Hayatının her alanıyla ilgili kendine bir hedef koymana gerek yok. Bu sene senin için hangisi daha önemli olacak, neyi geliştirmen ya da değiştirmen gerek bunu düşün. Önceliklerini belirle. Mesela bir ev satın almak bazılarımız çok büyük ve kısa vadede ulaşılması zor bir hedef olabilir. Bunun yerine kredi kartı borçlarını kapatmayı veya sana ek gelir sağlayacak bir uğraş edinmeyi deneyebilirsin. Hedeflerinden birinin üstüne gitmekten çekindiğin bir şey olmasına özen göster; bunu başardığında 2018’inin kayda değer bir yıl olmasını sağlayacaksın!

325c2ea364140c3b74f99b8c9570bba1--life-planner-planner-ideas

2-2017’de Nelerin Yolunda Gitmediğini Değerlendir

Aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek ne kadar doğru? 2018’de geçtiğimiz yıl ne yaptığını, nelerin yolunda gitmediğini değerlendir. Arkadaşınla sorun mu yaşadın? Bunu çözüme ulaştır. Aşk hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler mi var? Değiştir. Son zamanlarda işinden çok mu şikayet ediyorsun? Yeni bir tane aramaya başla. Sorunların üzerine git ve çözüme ulaştır! 🙂

3-Kendine Bir Network Ağı Oluştur

Tamamen farklı bir kariyer yapmak istiyor veya şuanki bulunduğun alanda ilerlemek istiyor olabilirsin. Fakat önemli olan bir şey var ki o da her durum için de kendine bir network ağı oluşturman. Seni daha ileriye taşıyabilecek kişilerle tanış, onlarla zaman geçirmeye, onlardan bir şeyler öğrenmeye gayret et!

cropped-87ac94a44334dc618820495af5b57a63-business-attire-business-casual

4-Kendini Kanıtlamak İstediğin Birini Düşün

Kabul ediyoruz, ilk duyduğunda kulağa biraz çocukça geliyor olabilir. Kendine sana inanmayan, başaracağın hakkında bazı şüpheleri olan bir insan belirle. Modunun düştüğü anlarda, yapamayacağını düşündüğün zamanlarda aklına onu getir, bu seni motive edecek!

 

5-Her Gün 1 Saat Daha Erken Kalk

2018’de geçtiğimiz yıl kalktığından 1 saat daha erken kalk ve bunu bir alışkanlık haline getirmeye çalış. Her yere son anda yetişmeye çabalamak yerine hayallerine ulaşmak için ekstadan 1 saatin daha olacak! 🙂

spavanje

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Coco Chanel’den Güzellik Üzerine

Coco Chanel zamanının normlarını yıkıp hem modaya hem de kadınlara yön vermesiyle tam bir idol! Coco Chanel’in güzellik üzerine söylemiş olduğu en güzel sözleri seninle paylaşıyoruz.

İmza Kokunun Önemi

Parfüm kullanmayan bir kadının geleceği yoktur. Devrim yaratan Chanel No.5 parfümü ilk çıktığında çok konuşuldu. Çünkü o günlerin çiçeksi kokularından çok farklıydı. Şuanda da No.5 parfümü her 30 saniyede bir tane satıyor ve dünyanın en ikonik parfümleri arasında gösteriliyor.

anagorsel2

Chanel parfümler için tıkla!

Renk Seçimi Üzerine

“Ben siyahı sundum ve bugün hala gücünü koruyor. Siyahın yok olması için, etraftaki her şeyin yok olması lazım.” Chanel 1926’da kadınlar için siyah kıyafetler tasarladı ve bilinen moda kurallarını yıktı. Siyah sevgisine rağmen Coco Chanel aynı zamanda ”En güzel renk size yakışandır” felsefesini de benimsemiştir.

Yaşlanmak Üzerine

Doğa sizlere 20’li yaşlardaki yüz ifadenizi verir, hayat 30’lu yaşlarda ifadenizi şekillendirir. Ama 50 yaşında hak ettiğiniz ifadeyi alırsınız.

00-holding-hbg-coco-chanel

Herkesin Birey Birbirinden Farklıdır

Coco Chanel kadınları korseden kurtaran ve rahat kıyafetlere kavuşturan tasarımcı olarak biliniyor. Kadınların kendini rahatlıkla ifade edebilmesine olanak sağlamıştır. Coco Chanel yaşamı boyunca sosyal normlara karşı bir savaş vermiştir. Bu sözlerini de şu şekilde açıklar ”Vazgeçilmez olmak için farklı olmalısın”

Ruj Kullanmanın Gücü 

”Eğer üzgünsen, aşk acısı çekiyorsan makyajını yap, bakımını yap, rujunu sür ve harekete geç!” Chanel’in ikonik kırmızı ruju Pirate bu iş için birebir 🙂

New_and_Now_2017_February_Rouge_Coco_Gloss

Chanel rujlar için tıkla!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Yeni Yılda Kendini Yenile

2017’yi geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Peki bu yıl senin için nasıl geçti? 2017’nin başında kendine koyduğun hedefleri gerçekleştirebildin mi? Seni mutlu edecek şeyleri daha fazla yapabildin mi? Yeni yıl demek yeni umutlar yeni hedefler demek! 🙂 2018’de kendini yenilemeni öneriyoruz ve ipuçlarımızı seninle paylaşıyoruz.

Saç Stilini Yenile

Yeni yıla saçlarını da yenileyerek başla. Uzun zamandır istediğin o saçı kestirmenin ve stiline yeni bir dokunuş katmanın tam zamanı. Özellikle lob saç kesimi bu kadar popülerken bir şans ver deriz 🙂

 

wunderbar-how-to-style-long-bob-messy-5049

Saç bakım ürünleri için tıkla!

Bakım Zamanı!

Bu yıl kendine düzenli olarak cilt bakımı yapmaya söz ver. Akşam mutlaka makyajını çıkararak uyu ve haftada 1 maske uygula. Her hafta kendine ev yapımı cilt bakım maskesi yapmaya ne dersin? Kısacası bu yıl cilt bakımını ihmal etme, cildin sana teşekkür edecek.

t0722preen-chryssa_feat5_2

Maskeler için tıkla!

Dolap Detoksu

Kullanmadığın fazlalıklardan kurtulma zamanı! Uzun zamandır elinin gitmediği o çantayı satarak hem yeni sahibini mutlu edersin hem de dolabını kullanmadığın eşyalardan arındırırsın. Kullanmadığın parçaları satarak kazanç sağlamanın keyfi de başka bir yanı 🙂

gettingDressedWith_KatieJames_08

Evinde Yenilikler Yap

Çok büyük paralar harcamadan, küçük dokunuşlarla evinde büyük farklılıklar yaratabilirsin. Sprey boya bu işler için ideal. Artık rengini beğenmediğin, enerjini aşağıya çeken parçaları canlı bir renge boyayabilirsin. Bu küçük dokunuşlarla kendini yenilenmiş hissedeceksin.

7

Sağlıklı Beslen

Unutma akıllı kafa sağlıklı vücutta bulunur 🙂 Yeni yıla girerken kötü beslenme alışkanlıklarını geride bırakmaya ne dersin? Vücudundaki değişime şahit olduğunda iyi ki yapmışım diyeceksin! Sabahları kahvaltı alışkanlığı edin, ofiste biraz atıştırırım diye düşünme. Beslenmene zaman ayır ve öğün atlama.

cach-cham-soc-da-buoi-toi-do-ngot-1

Spor Yap

Bu yıl kendine spor için zaman yarat. Yoğun tempoda çalışıyorsan bile haftada en az 3 gün birer saat yürüyüş yapmaya özem göster. Özellikle ofis ortamında çalışıyorsan sağlığın için harekete çok ihtiyacın var. Unutma yenilenmenin ve dolayısıyla mutluluğun ilk adımı sağlıklı olmak.

dash-of-darling-lululemon

Spor taytları için tıkla!

Kendine Zaman Ayır

Bu yıl sevdiğin şeyleri daha çok yap; sinemaya git, arkadaşlarınla zaman geçir, kitap oku, yeni bir hobi edin, uzun zamandır ertelediğin şeylere zaman ayır. Unutma kendini yenilemek tamamen senin elinde! 🙂

cropped-87ac94a44334dc618820495af5b57a63-business-attire-business-casual

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Signal White Now Touch ile Kış Beyazı

signal_sagbanner (1)

Signal White Now Touch’ı duymayan kaldı mı? Sen de göz alıcı bir gülüşün güzelliğin vazgeçilmez bir parçası olduğunu biliyorsan bunu mutlaka denemelisin! 🙂 Devrim niteliğindeki Signal White Now Touch anında beyazlık kalemi tek dokunuşla anında bembeyaz ve ışıltılı gülüş elde etmek isteyenlere heyecan verici bir deneyim yaşatıyor.

”Kışın beyaz giyilmez” cümlesi artık çok geride kaldı. Hayal et; bembeyaz giyindin ama bir şey eksik. Signal White Now Touch’ı kusursuz gülümsemen için dişlerine tek dokunuşla uygulayacağın bir makyaj malzemesi olarak düşün. Bu ürün diş yüzeyindeki hafif kusursuzlukları gidererek seni muhteşem bir gülüşe kavuşturacak ve stilini tamamlayacak.

ModaCruz editörün seçiminde senin için seçtiğimiz en güzel beyaz parçaları bulabilirsin. Signal White Now Touch ile kış beyazını hemen keşfet! 🙂

Editörün seçimi: Signal White Now Touch ile Kış Beyazı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Zararlı Atıştırmalıkların Önüne Geç!

Aç olmadığın zaman bile kendini sürekli bir şeyler yemek isterken buluyor musun? Stresli olduğun zamanlarda, canın sıkıldığında veya yoğun geçen bir antremandan sonra bunu hissediyor olabilirsin. Oysa bazı durumlarda duyguların iştahınla hiçbir ilgisi olmasa da beynine aç olduğun mesajını yolluyor. Gereksiz atıştırmalıkların önüne geçmek için ipuçlarımızı keşfet!

Canın sıkıldığında özellikle evin içinde oyalanacak bir şeyler bulamadığında kendini dolabın başında bulduğuna eminiz! 🙂 Bu durumda genelde canımız pek de sağlıklı olmayan cips, çikolata, dondurma gibi atıştırmalıklar ister. Buzdolabının önünden eli boş dönmenin çok kötü bir his olduğunu biliyoruz. Bu durumlarda badem, ceviz gibi sağlıklı kuruyemişler veya meyve yemeni öneririz.

anagorsel

Açlık ve susuzluk hissettiğimizde beynimize hemen hemen aynı kodlarda mesajlar iletilir. Bu nedenle de, vücudumuz sıklıkla susuzluk hissini açlıkla karıştırır. Yemek yediğin halde canın tekrar bir şeyler yemek istiyorsa bunun sebebi dokularındaki su kaybı olabilir. Unutma günde en az 2 litre su!

beslenme3

Özellikle arkadaşlarınla dışarı çıktığında diyetteysen bile kaçamak yapmak isteyebilirsin. Tatlıların ve hamur işlerinin arkadaş ortamında çok cazip geldiğini biliyoruz. Bunun yerine sağlıklı atıştırmalıklar tercih edersen sonradan pişmanlık yaşamazsın.

09d8f56a9d2adbdbce18afe44be9a2c0

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Çoklu Maske Nedir

Son zamanlarda özellikle güzellik blogger’larında çoklu maske yani ”Multimasking” trendini gördüğüne eminiz. Tüm yüzümüze tek bir maske uygulamak artık geride kaldı! Kusursuz bir cilde ulaşmanın sırrı bu trendden geçiyor olabilir mi? Çoklu maskeye dair tüm detaylar bu yazıda seni bekliyor!

Nedir bu çoklu maske dediğini duyar gibiyiz! Bu akım birden fazla maskenin yüze aynı anda uygulanması demek. Çoklu maske doğru maskeyi doğru bölgeye uygulamaktan ibaret. Her bölgeye tek tek maske yapıp yıkamak maskenin etkinliğini azalttığı için hepsi bir arada uygulanıyor.

masks

Yüzünün hangi bölgesine hangi çeşit maskeyi uyguladığın ise oldukça önemli! Yüzün t bölgesi yağlanmaya daha meyilli olduğu için bu bölgeye kil maskesi, kömür maskesi uygulayabileceğin gibi salisilik asit içeren bir maske de uygulayabilirsin. Bu tarz maskeler t bölgesini arındıracak.

TheBodyShop_HimalayanCharcoal_FaceMask_Review

Yanaklar gibi yüzün daha kuru bölgelerine nem maskesi tavsiyemiz. İçinde C vitamini bulunan maskeler de bu bölge için ideal. Eğer göz çevresine de maske uygulamayı sevenlerdensen dikkat! Yüz için formüle edilmiş çoğu maske malesef göz çevresine zararlı. Bunun için kullanacağın maskenin göz çevresine de uygun olmasına ve retinol içermesine dikkat et.

4d846ffaefc805740f24430f953d5fa8

Bakım maskelerini keşfetmek için tıkla!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest