Takılarınızı Nasıl Fotoğraflamalısınız? 4 Başarılı İpucu!

original

Gardırobunuzda severek aldığınız fakat artık kullanmadığınız takılarınız boşuna yer mi kaplıyor? Size vereceğimiz  fotoğraflama ipuçları ile takılarınızı hemen satışa sunabilirsiniz. Emin olun sizin ilk başta o kolyeyi alırken yaşadığınız heyecana bir başkası da ortak olmuş olacak.

İşte size 4 başarılı önerimiz:

1- Işık Açısı:

Öncelikle fotoğrafınızı çekeceğiniz  takının ışık açılarını ve gölgenin düştüğü yeri iyi hesaplamalısınız. Çünkü fazla gölge oluşursa; takınızı olduğundan farklı gösterebilir ve karanlık çıkabilir.

Eğer dış mekanda çekim yapmak istiyorsanız; güneşin en tepede olduğu öğle saatlerini seçebilirsiniz. Daha yumuşak bir ışık istiyorsanız sabah erken saatlerde ya da 16:00’dan sonra çekim yapabilirsiniz.

Tabi herkesin gün ışığını beklemek gibi bir zamanı olmayabilir; sadece akşam saatlerinde çekmek gibi bir şansınız varsa ışık çok parlak olmadığından flaş kullanabilirsiniz ancak direkt olarak takıya gelmemesine özen gösterin. Takıların üzerine flaşı çok patlatırsanız beyaz noktacıklar oluşur; bunu engellemek için flaşın önüne beyaz bir plastik kart veya mendil koyabilirsiniz.

2- Yakınlaştır:

Takılarınızın fotoğraflarını çekerken tüm detaylarını yakalayabilmek için yakın çekim yapabilirsiniz. Boncuk, taş, desen ve materyaller böylece daha net anlaşılır.

maxresdefault

3- Arka Plan:

Takı fotoğraflarında arka plan oldukça önemlidir. Arka plan desen ve renkleri takının önüne geçmemelidir. Solgun beyaz veya pastel tonları kullanılmalıdır. Beyaz gibi arka planlar daha kolaydır çünkü ışığı daha kuvvetli hale getirir.

Beyaz olmayan arka planların avantajı ise, fotoğrafa başka bir anlam katar; hikayeleştirir.

Aretes-en-forma-de-animales-1

4- Stil Önerisi:

Takılarınızı kendi üzerinizde veya kıyafet üzerinde fotoğraflayarak; nasıl durduğunu göstermek her zaman işe yarar bir yöntemdir.  Mesela kolyenizi boynunuzda, yüzüğünüzü parmağınızda ve bileziğinizi bileğinizde gösterebilirsiniz. Eğer çok şık bir kolye ise güzel bir elbise ile kombinleyerek alıcılarınızın daha çok dikkatini çekebilirsiniz.

takı

Keyifli Satışlar Dileriz.

Hemen Satmaya Başla!

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir