Akıllı Alışveriş Nasıl Yapılır?

Alışveriş yapmak biz kadınlar için eğlenceli ve keyifli bir uğraş. Fakat bazen hepimiz dolabımız dolu olmasına rağmen dönem dönem ”Giyecek hiçbir şeyim yok!” diyebiliyoruz. Peki neden böyle olduğunu hiç düşündün mü? Alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenleri ve başarılı bir alışverişin nasıl gerçekleşebileceğini senin için yazdık.

Başarılı bir alışverişin sırrı planlı olmak ve akıllı kararlar almaktan geçiyor. Bunun için;

1-Bir Plan Yap ve Plana Sadık Kal

Alışverişe başlamadan  önce yapman gereken ilk şey ihtiyaçlarını belirlemek ve ihtiyaçlarına göre hareket etmek.  Dolabının karşısına geç ve eksiklerini belirle. Örneğin iş için beyaz bir gömleği mi ihtiyacın var? ModaCruz üzerinden gömlek kategorisine git ve filtreleme yaparak sadece beyaz gömlekleri görüntüle. Bu şekilde asıl alman gerekenden şaşmamış olacaksın.

44401394_l

2-Bütçeni Belirle

Ne de olsa kadınız, konu alışveriş olunca sınırları bazen aşabiliyoruz 🙂 Bu yüzden bütçeni belirle ve alışveriş yaparken o fiyat aralığından çıkmamaya özen göster. ModaCruz’da fiyat filtrelemesi yaparak aradığın ürünlere en uygun fiyatlarla ulaşabilirsin.

3-İndirimleri Değerlendir

Sezonda beğendiğin o eteğe her an ModaCruz dolaplarında rastlayabileceğini unutma. Mağazada çok beğendiğin bir parça veya geçmiş sezona ait bir parça burada karşına çıkarsa mutlaka fiyat karşılaştırması yap. Hatta satıcı ile pazarlık yapmak da bu işin zevkli kısımlarından 😉

yeni

4-Giymeyeceğin Parçalara Para Harcama

O bluzu belki çok beğendin, ama kombinleyebileceğin bir başka kıyafetin yok. Gerçekten kullanmaycağın, belki bir gün giyerim dediğin parçalara para harcamamak en iyisi. Her zaman kullanacabileceğin, kurtarıcın olacak parçalara yatırım yapmaya özen göster. Kullanmadığın kıyafetleri ModaCruz üzerinden satarak ekonomine katkı sağlayabileceğini de bir kez daha hatırlatmak isteriz! 🙂

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir