90’lar Modası Yeni Yılda da Esmeye Devam Edecek

90’lar Modası Yeniden…

2000’li yıllara girdiğimizden bu yana dünyanın en ünlü ve başarılı moda tasarımcıları ilhamlarını eski tarihlerden almaya başladılar. En hit zamanlarını yaşayan ‘fütüristik’ trendi yerini eski dönemde moda olmuş ve fırtınalara estirmiş olan olgulara bırakmaya başladı. Örneğin 90’lar…

Dönem modalarının artık sezon trendlerini yönlendirdiğinden yukarıda bahsetmiştik. Durum böyle olunca, 2017 İlkbahar/Yaz sezonunda 90’lardan günümüze kadar gelen ve krallıklarını yeniden ilan eden trendlerden bahsetmenin faydalı olacağını düşünüyoruz. Dolabını bu hit parçalar ile güncellemek istiyorsan yazımızı okumaya devam etmelisin.

Yüksek Bel Jean’lerden Vazgeçme

Kim demiş bir kadın yalnızca etek ya da elbise giymelidir diye? Jean pantolonlar bizim en favori parçalarımızdan bir tanesi. Hem işlevselliği hem de stil sahibi görünümleri ile oldukça şık ve güçlü kombinler oluşturabilirsin. Bahsettiğimiz meşhur dönemin en ikonik modellerinden biri olan yüksek bel pantolonlar bir de yırtıksa o zaman sokakların kraliçesi sensin!

90'lar modası yüksek bel jean pantolon sokak modası

 

Deri Farkı

Deri ceketlerin modası aslında hiç geçmedi ancak 90’lar modasının ‘rock-chic’ kesimli ceketleri de gerçekten bir başka oluyor. Günümüzde ‘biker jacket’ olarak adlandırdığımız bu ceketler; geniş omuzlu ve oversize kesimlerinden tanıyabilirsin. Bu arada o dönemde siyah ve kahverengi tonlarındaki deri ceketler kabul görüyordu. Sen o dönemin modasını günümüz trendleri ile birleştirmek istersen renk renk deri ceketlerle dolabını güncelleme konusunda yeni adımlar atabilirsin. O dönem, moda dünyasının keşfettiği ve ikonlar arasına giren top model Kate Moss’da tercihini sürekli deri ceketlerden yapanlardan.

90'lar modası kate moss deri ceket sokak modası

 

Bir Choker Meselesi…

Türkçe ismiyşe ‘tasma’ kolyeler aslında birkaç sezondur bizimle beraber ancak gitmeye niyetleri yok gibi görünüyor. Çünkü; biz onları çok sevdik. 90’ların ikonik parçalarından biri olan ve itiraf edelim çoğumuzun boyundan çıkarmadığı bu choker kolyeler, sade bir kombini anında değiştirebiliyor. Asi ve cool bir stil için ise ilk başvurulan aksesuarlardan bir tanesi. Deri, metal, kadife ya da gold… İşte it-girl’lerin arasına girebilmen için biletin!

90'lar modası choker kolye denim ceket sokak modası

Sen de 90’lara dönmek ve sezon trendleri arasında kaybolmak istiyorsan, önerdiğimiz trend ipuçlarını mutlaka kullanmalısın. Kim bilir belki de yeni it-girl sen olabilir ve sokaklarda tüm dikkatleri üzerine çekebilirsin. Neden olmasın? Kendine inan! Neler olacağına şaşıracaksın…  🙂

 

ModaCruz Moda Editörü

Yeliz GÜLTEKİN

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir