5 Adımda Kalıcı Makyaj Rehberi

Makyaj yapmak başlı başına vakit alan bir eylemken, yaptığımız makyajın uzun süre yüzümüzde kalmaması bazen can sıkıcı bir durum olabiliyor. Özenle yaptığımız makyajımız bazen çok geçmeden yüzümüzden uçup gidebiliyor. Bunun üstesinden birkaç küçük adımda gelmek mümkün. Özellikle makyajımızın uzun süre dayanmasını istediğimiz özel günler için birkaç ipucu vermek istiyorum.

Gün Boyu Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

1-Makyaja Bir Baz Uygulayarak Başlayın

Cilt makyajından önce uygulayacağınız bir makyaj bazı hem makyajınızın kalıcılığını arttırır hem de fondötenin yüzünüze daha rahat yayılmasını ve daha homojen durmasını sağlar.  Piyasada birçok markanın bazı mevcut. Gözenekleri gizleyenden renk eşitsizliklerini giderene kadar birçok çeşit bulmak mümkün. Benim favorim Benefit’in Porefessional Bazı.

5 Adımda Kalıcı Makyaj Rehberi

 

2-Far Bazını Atlamamak Gerekir

Eğer göz makyajı yapmışsak far bazı kullanmak büyük bir fark yaratıyor. Far bazı kullanıldığında farlar hem rengini daha iyi veriyor, hem de göz makyajımız saatler boyu bozulmadan yerinde kalıyor. En sevdiğim makyaj bazı The Balm’ın Put a Lid on it isimli bazı.

2

 

 

3-Krem Kontür

Son yıllarda krem kontür ve yüz boyutlandırma Kim Kardashian ile hayatımıza iyice girmişken özel günlerimizde de bu trendi yakalamamak olmaz. Krem kontür yapıp üzerine bronzerınızı/allığınızı sürdüğünüzde çok daha kalıcı olduğunu göreceksiniz. Bunun için bir tarafı kontür bir tarafı aydınlatıcı olan sticklerden yararlanabilirsiniz.

3

4-Dudak Kalemi Mucizesi

Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınızı rujunuzun rengine uygun bir dudak kalemiyle çerçeveleyip içini doldurursanız rujunuzun çok daha uzun süre dayandığını göreceksiniz. Bu yöntemle dudaklarınız da daha dolgun gözükecek.

4

5-Makyajı Sabitlemek

Makyajın hiçbir yere kımıldamamasını istiyorsak kesinlikle en önemli adım makyaj sabitleyici spreyler. Makyajınız bittikten sonra son adım olarak uygulayacağınız bu spreylerle birlikte makyaj yeni yapılmış gibi taze duracak. Benim favorim geçtiğimiz yıl Türkiye’ye gelen Urban Decay markasının All Nighter sabitleme spreyi.

5

 

Modacruz Konuk Yazar
Instagram_App_Large_May2016_200 Makeup Blogger Ece Güçel

 

 

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir