5 Adımda 2016 Yaz Makyaj Trendleri

İşte 5 adımda bu senenin makyaj trendleri:

1- Kalıcılıkları mükemmel olan, kışın da severek kullandığımız mat rujlar yaz aylarında da popülaritesini sürdürüyor. Özellikle de kırmızı, turuncu, bordo ve mürdüm tonları çok revaçta.

aa

b

2- Gözlerde sadece far yada sadece eyeliner etkisine sıkça rastlayacağız ancak kedi gözü görünümüyle de etkileyici bakışlar yakalayabilirsiniz. En önemlisi de bu yaz gözlerde damgasını vuracak olan renk “mavi”. Üstelik sadece mavi far değil mavi eyeliner ve rimelide çokça göreceğiz.

makyaj

hitmakyaj

3- Yanaklarımızda uçuk pembe ve şeftali tonlarında allıklar taze bir görünüme kavuşmamızı sağlarken bu görünümü bir de highlighter’la desteklediğimizde bizden güzeli yok 🙂

makyajhit

 

4- İnce kaş trendi bir daha ne zaman gelir bilmiyorum ama bu yaz kaşlarımız en doğal çağını yaşayacak.

c

 

5- Ten makyajımız -yani fondöten, bb krem, cc krem- ise yok denecek kadar az. Tenimizi daha doğal tutup diğer ayrıntılarla ilgileniyoruz. Eğer kuru ciltliyseniz cildinize ışıltı verecek bir baz kullanabilirsiniz, karma yada yağlı ciltliyseniz de yağlanmanızı geciktirecek matlaştırıcı bazlar kullanabilirsiniz. Tabi ki bu bazları sürdükten sonra yüzümüze yüksek korumalı güneş kremimizi de sürmeyi unutmuyoruz 🙂

2016 makyaj trendleri

 

2016’nın yaz makyaj trendleri bu şekildeydi ama unutmayalım bizim en güzel makyajımız içten gelen, sıcacık gülümsememiz… Kendinize çok iyi bakın, hoşçakalın!

 

Modacruz Konuk Yazar

Instagram_App_Large_May2016_200 Ceren Turanlı

Ceren Turanlı’nın Modacruz dolabı için tıklayın.

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir