Haftanın Modacruz Dolabı: Bengilisular

tumblr_inline_nn3elewUaE1sxtm1u_540

Sizi biraz tanıyabilir miyiz? Yaşınız, işiniz, burcunuz…

Merhaba ben Bengisu. 12 Eylül 1994 doğumluyum. Başak burcuyum. Yükselenim Yay. Bu yüzden sanırım daha çok Yay burcunun özelliklerine doğru kayıyorum. İçim içime sığmıyor. Kıpır kıpır sürekli bir yerlere gitme isteği taşıyan bir insanım. Yol bağımlısıyım denilebilir. Uçmayı da acayip seviyorum. Bazen bir cafede otururken canım uçakta olmak istiyor aniden. Üniversite öğrencisiyim. Sosyoloji okuyorum. Seneye bitiyor. Bu yüzden genelde haftasonları ve tatillerde seyahat edebiliyorum. Tatil gelmeden zaten planlanmş bir rotam, planım oluyor. Seyahat üzerine felsefe yapan kitapların hastasıyım. Felsefeyi zaten çok seviyorum. Bir Başak burcu olarak düşünmek benim işim zaten.  Yazmayı çok seviyorum. Bir gazetede köşe yazarlığı yapıyorum.www.bengilisular.com yazarıyım.Hürriyet Yazarcafe yazarıyım. Etkinliklere katılıp yeni insanlarla tanışmayı çok seviyorum. Bir insanın kendini keşfetmesinin dünyadaki gerçek mutluluk olduğuna inanıyorum. Bu yüzden elimden geldiğince sevdiğim şeyleri bulmaya, keşfetmeye çalışıyorum. Blogumda benim hayatımı, yeni şeyleri keşfetme yolculuğumun güncesi aslında.

2.El tüketim hakkında ne düşünüyorsunuz?

Küçükken bir sürü takım olurdu. Bir tepsiye koyar sitenin bahçesine inerdim. Bizim site kalabalıktı. Bir sürü çocuk ve onlarla birlikte dışarı çıkan aileler ile doluydu. Bende satacağım eşyaların üstüne fiyatlarını yazar. Apartmanın girişinde gelene geçene satmaya çalışırdım. Kuzenlerime bile satardım. Anlayacağınız üzere 2.ele olumlu bakıyorum. Hatta bana cazip bile geliyor. Alıp kullanmadığımız çok şey oluyor. Bunları değerlendirmek gerekir.  Vintage ve nostaljiyi çok seviyorum. Bu yüzden 2.el alışverişte yapıyorum. Modacruz aracılığı ile satışta yapacağım.

Modacruz ile tanışmanız ne zaman ve nasıl oldu?

Yanlış hatırlamıyorsam Facebook’ da görmüştüm. Oradan aklımda kalmış bir şeyler. Sonra internette araştırdım. 2.el eşya satışı diye öyle bulup üye oldum.

Moda sizin için ne ifade ediyor?

Moda beni mutlu ediyor en başta. Bir sosyolog olarak çok farklı düşüncelerimde var tabi moda hakkında. Ama giyinmek bana çok zor gelen bir şey. Neyin neyle gideceğiyle pek kafa yormayı sevmiyorum. Moda neyse ona göre giyindiğinizde güzel oluyorsunuz. Kafa yormadan sizi mutlu eden birşey bana göre moda.

Dolabınızda olmazsa olmaz markalar hangileri?

Mango diyebilirim sanırım. Ceketlerden tutun tişörte kadar beni mutlu eden bir marka.

Dolabınızda satmayı düşündüğünüz kaç adet kıyafetiniz mevcut?

Aslına bakarsanız 100 ürün kadar var. Yavaş yavaş ekleme yapıyorum. Fotoğraflarını çektikçe yükleyeceğim.

Modacruz satış kazancınızla planlarınız neler?

Buradan elde edeceğim parayı tamamen seyahat için kullanacağım. Ben bu kısacık hayatımda görebildiğim kadar ülke görmek, görebildiğim kadar insan tanımak, istiyorum. Bunu da kendi başıma sizlerden destek alarak yapıp, zor olmadığını göstermek istiyorum..Belki bir kişiye bile olsa ilham olup onunda seyahatin büyüsünü keşfetmesine yardımcı olmak, yapabileceğini göstermek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim bütçeyi nasıl ayarlayabilirim diye çok düşündüm. Amerika’da insanlar kullanmadıkları eşyaları garajlarında satmaya başlamalarıyla garage sale diye bir şey ortaya çıkmış. Benden bundan yola çıkarak modacruz.com’u keşfettim. Sizde benim alacağım bir biletin ucundan tutmak isterseniz bir eşya satın alabilirsiniz. ‘’Bir elin nesi var İki elin sesi var! ‘’diye boşuna dememişler.

Bengilisular’ ın dolabına gitmek için tıklayın!

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0