365 Gün boyunca her gün ikinci el kıyafet giyerek…

Moda endüstrisinde sürdürülebilirliği teşvik etme amacıyla kurulan çevre dostu organizasyon ReDress’in kurucusu Christina Dean 365 gün boyunca her gün ikinci el kıyafet giyerek, tüm modaseverlere harika bir örnek teşkil etti.

image

Londra’da her 5 dakikada 10,000 kıyafetin çöpe atıldığına dikkat çeken Christina, son on yıl içerisinde moda sektöründe tüketimin %60 arttığını vurgulayor ve tüm modaseverleri çevresel duyarlılığa davet ediyor.

İşte Christina’nın 365 gün boyunca bir stilist yardımıyla kombinlediği ikinci el kıyafetlerinden bazıları:

image

Christina,157. gününde giydiği (solda) ikinci el boyfriend tarzı jeani ve yeniden farksız ikinci el beyaz gömleğiyle, ve 244. gününde (sağda) giydiği sırt dekolteli, ikinci el elbisesiyle.

_

image

İkinci el harem şalvarını (Solda) kendi mayokinisiyle ile kombinelemiş. Yine ikinci el mağazasından aldığı sırtı açık siyah ceketiyle (sağda)… 

_

image

Şalvar cinsi ikinci el siyah pantolonu ve tesadüfen bulduğu neredeyse hiç giyilmemiş olan baskılı bluzuyla, (solda) salaş ve romantik kobinesi ikinci el önden düğmeli bluzu ve kot pantolonu ile (sağda).

_

image

Giydiği ikinci el kıyafetlerin sahiplerinin, Çinli bir yaşlı kadından tutunda, Nijeryalı bir sokak satıcısından, bir elbiseyi ikinci kez giymeyen Designer kıyafet bağımlılığı olan hali vakti yerinde ev kadınlarına kadar uzandığından bahsediyor, Christina.

_

image

Bu güne kadar gezdiği ikinci el mağazalarında ise, ünlü tasarımcıların kıyafetlerden yüksek kalite kumaşlara, çok değerli vintage parçalardan, el yapımı eşsiz aksesuarlara rastlamış. (Kaynak: dailymail.co.uk)

365 gün boyunca arayıştan yılmadan ve stilini yalnızca daha da ilerleterek üzerinde gururla taşıdığı ikinci el kıyafetlerle, dünya’nın heryerindeki modaseverlere unutamayacağı bir mesaj veriyor ReDress’in kurucusu, Christina Dean; Tüketim odaklı basit modanın kaybetmeye, çevreye duyarlı ve özgüvenle taşınan stilin kazanmaya başladığı saygınlığı ve özgünlüğü….

Sizler de Türkiye’de bir ilk olan, modacruz.com‘u ziyaret ederek, kendi özgün stilinizi ikinci el ürünlerden oluşturmaya başlayabilir, giymediklerinizi ise Modacruz platformu üzerinden çevre dostu Modacruz üyelerine sunabilirsiniz.

www.modacruz.com, ikinci el lüks kıyafetleri almanın ve satmanın en eğlenceli ve kolay yoludur.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0